Strona główna > Blog > Opieka pielęgniarska w domu

Opieka pielęgniarska w domu

Osoby starsze i schorowane często wymagają specjalistycznej opieki pielęgniarskiej. Jednak nie każdy chcę przeprowadzić się do domu opieki i przebywać w obcym środowisku. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest prywatna opieka pielęgniarska w Piasecznie.

Zalety opieki domowej

Opieka domowa oznacza, że ty lub twoi bliscy otrzymają wszelką pomoc w znajomym otoczeniu twojego domu. Może to być opieka godzinna przez kilka godzin w tygodniu lub bardziej intensywny poziom opieki w miejscu zamieszkania. Najważniejszym aspektem opieki we własnym domu jest to, że ty lub twoi bliscy będą otoczeni własnymi wygodami, własnym łóżkiem, ulubionym kubkiem i sąsiadami, których znali od lat. Pomaga to szczególnie przy postępujących stanach, które wpływają na pamięć, takich jak demencja. Ty lub Twój bliski otrzymacie spersonalizowany plan opieki, który jest dostosowany do twoich potrzeb, a także tego, jak żyjesz w codziennym życiu, dzięki czemu możesz nadal żyć tak, jak zwykle, ale z dodatkowym wsparciem w razie potrzeby.

Opieka zdrowotna

Spersonalizowany plan opieki może oznaczać więcej czasu poświęconego na zdrowie. Czas powrotu do zdrowia jest szybszy, a wykwalifikowana pielęgniarka zajmie się każdym aspektem leczenia domowego. W razie konieczności wykona zastrzyki, czy podłączy osobę chorą do kroplówki. Może też nałożyć opatrunki, a w razie konieczności wykonać takie operacje jak zdejmowanie szwów chirurgicznych. Istotną zaletą opieki domowej jest możliwość, aby rodzina i przyjaciele byli w większym stopniu częścią opieki i mieli możliwość przebywania z osobą starszą i schorowaną.